LDT Zlaté Hory 15. 07. 2007 - 29. 07. 2007
Termín: 15. 07. 2007 - 29. 07. 2007

Místo: Zlaté Hory - Severka

Popis: Loňský, již 13. tábor, který pořádálo občanské sdružení VSD se uskutečníl na chatkové základně Severka ve Zlatých Horách. Areál základny se nachází v nádherném prostředí Jeseníků, které poskytují bohatou škálu zajímavých míst ke zhlédnutí např. přírodní rezervace Revíz, Údolí ztracených štol, zřícenina hradu Kobrštejn apod. Některá tato místa letos s dětmi určitě navštívíme.

Ubytování dětí je zajištěno ve čtyřlůžkových dřevěných chatkách. V oploceném areálu základny jsou k dispozici dvě hřiště    ( volejbalové a fotbalové ), velký prostor pro nástupy a hry, klubovna a samozřejmě nechybí ani místo pro táborové ohně. Jídelna s kuchyní, sociální zařízení se sprchami a zázemí pro zdravotníka jsou ve zvlášť oddělených budovách.

Věk dětí je závazný a pohybuje se v rozmezí 8 – 15 let. Oddíly budou složeny z 13 – 15 dětí všech věkových kategorií, o které se budou starat dva zkušení vedoucí. O vyváženou stravu pětkrát denně a celodenní pitný režim zajistí zkušení kuchaři. Opět nebude chybět celotáborová hra, plnění bobříků, táborová měna Ňumáky a spousty dalších.