Jak proběhl tábor v HŽ 2015

Jak proběhl tábor v Horním Žlebu u Šternberka 2015.


Letos jsme se o pět vydali na táborovou základnu Dálava v Horním Žlebu u Šternberka. O 55 dětí se celkem staralo celkem 17 vedoucích a personálu. Děti byly rozděleny do 5 oddílů: 1. Červení - vedoucí: Lukáš a instruktorka Gabka, 2. Zelení – vedoucí: Evka a Lucinka, 3. Oranžoví – vedoucí: Jooky a Zuzka 4. Modří – vedoucí: Kája a Kačka a 5. Žlutí - vedoucí: Janča a instruktorka Domča.

O menší bolístka a s několika klíšťaty se vypořádala naše zdravuška Anička. Výtečné jídlo, soudě podle prázdných talířů a ohlasů dětí a vedoucích, již tradičně připravoval šéfkuchař Dodoš, kterému pomáhalo duo kuchtíků – Radim a Mirek. Hospodářem a zásobovačem se stal staronový člen OSVSD Libor alias Libuřt. Opět napráskaný program, kdy se ani jedno dítě nenudilo, spoustu her, scének a soutěží, vytvořila naše zkušená programová královna Míša spolu s princeznou Viktorkou (princeznou Klárkou) a s pejskem Amálkou. No a vše opět zastřešoval Renda.dr, tentokrát jako král Kristián. Zahráli jsme si spousty her v lese, v areálu táborové základny a také v klubovnách. Nechyběly scénky, táborové kvízy ani tradiční stezka odvahy. Jeden den jsme vyrazili na místní koupaliště, neboť horka již byly neúnosná a bylo potřeba se trochu schladit, neboť místní hadice již nestíhala J. Hlavním mottem a celotáborovou hrou byl boj proti zlému knížeti Ignorovi a jeho Tupounům a získávání Hopsinek a Hopsinkové šťávy. To se nakonec podařilo oddílu červených. Jak vidíte, opravdu jsme se vůbec nenudili a užili jsme si spoustu zábavy a srandy. Vše dokonale vypovídají fotky z tábora, které jsou již k mání na Rajčeti http://osvsd.rajce.idnes.cz/ „den např. 17.7.2015 „ Tabor Horní Žleb /.

Závěrem mi dovolte opět poděkovat našim partnerům, sponzorům a organizacím, které se podílely (ať už finančně nebo věcnými dary) na chodu tábora, zvláště pak Nadaci Veolia, městu Vratimov, fa CNC Produkt, Fa RKS Hydraulika a fa Vysekal (viz. sekce Sponzoři). Děkujeme Smile.

Renda.dr