Jak proběhhl tábor v HŽ 2017

Tak Mimoni konečně našli svého padoucha.


Již počtvrté jsme navštívili táborovou základnu Dálava v Horním Žlebu u Šternberka, kterou letos zaplnilo 75 malých Mimoňů, o kterých se staralo 17 přerostlých Mimoňů J. Děti byly rozděleny do 5 oddílů: 1. Fialoví – vedoucí: Luboš a Lucinka, 2. Modří – vedoucí: Janča a instruktor Dominik, 3. Červení – vedoucí: Jooky a Evka, 4. Černí – vedoucí: Lukáš a instruktorka Eliška a 5. Bílí - vedoucí: Mirek a Klárka.

Naše nejlepší a nejsvědomitější zdravuška Anička tentokráte neměla moc práce, což je moc a moc dobře. Ryze chlapskou kuchyň vedl šéfkuchař Dodoš, kterému pomáhali kuchaři Radim a Dalibor. Hospodářem, zásobovačem a pomocnou rukou v kuchyni byl Libor. K nabitému programu se po roční pauze vrátila skvělá programová vedoucí Míša s malými pomocnicemi Viktorkou a Julinkou J. No a Renda opět vše z pozice hlavního vedoucího zastřešoval. Tentokrát nesmíme zapomenout zmínit velkou pomoc „ftěrek“, které doplnily práci vedoucích a instruktorů a pomohly tak s plynulým rozjezdem tábora. Čekalo nás spoustu her v lese, v areálu táborové základny, na louce, ale také v klubovnách, na hřištích a i ve vodě. Nechyběly scénky, Mimoňská vystoupení, Kris kros, dětská Tvoje tvář má známý hlas, diskotéky, táboráky, ani tradiční stezka odvahy, včetně plnění dalších bobříků. Také jsme v jednom parném dni navštívili Šternberské koupaliště, kde se děti vydováděly na skluzavkách a tobogánu.

Všichni Mimoni se snažili najít a zavděčit se padouchům, které v rámci celotáborové hry potkávali. Prošli si mořem, Egyptem, středověkem s Drákulou, stali se na nějaký čas i fialovými Mimoni, sloužili Scarlet Odkráglové, pro kterou se snažili ukrást korunu královny Anglie, aby přece jen zjistili, že největším a nejlepším padouchem je Gru!

Během etap bojovali Mimoni také mezi sebou, který oddíl bude nejlepší. Vyrovnaně bojovaly hlavně oddíly bílých a červených. Poslední etapa rozhodla ve prospěch červených. Bílí však nemuseli být smutní, suverénně vyhráli všechny sportovní hry.

Celý tábor byl samozřejmě patřičně zdokumentovaný a fotky naleznete na Rajčeti: http://osvsd.rajce.idnes.cz/1._den%2C_tabor_2017/ , případně upravte „den např. 10. den%2C tabor 2017“ nebo dejte na Rajčeti jen vyhledat OSVSD v uživatelích a to Vám najde všechna naše alba.

Závěrem mi opět dovolte poděkovat našim partnerům,sponzorům a organizacím, které se podílely (ať už finančně nebo věcnými dary) na chodu tábora. Jedná se o město Vratimov, fa CNC Produkt, Fa RKS Hydraulika a fa Vysekal (viz. sekce Partneři). Děkujeme Smile.

Za kolektiv táborových pracovníků

Renda.dr