Piráti svůj poklad našli

Malí piráti svůj poklad našli.


Tak do pětice jsme připluli na táborovou základnu Dálava v Horním Žlebu u Šternberku. 72 suchozemských krys se nalodilo v pátek 13.7.. Přijalo je 17 zkušených námořníků-pirátů a 4 plavčíci. Děti byly rozděleny do 4 lodí: 1. Modří – vedoucí: Evka a Dominik s plavčicí Eliškou, 2. Bílí – vedoucí: Luboš a Magda s plavčicí Verčou, 3. Modří – vedoucí: Janča a Dominika s plavčíkem Radkem a 4. Žlutí – vedoucí: Lukáš a Lucka a plavčíkem Mattym.

Námořním felčarem byla samozřejmě Anička, které pomáhal v první půli plavby Radek a ve druhé půli Kája. Stejně jako v loni neměli moc práce, což je opravdu dobře, neboť jsme hlavně měli strach z mořské nemoci J. Ryze chlapskou lodní kuchyň tentokrát vedl Jooky, kterému pomáhali kuchaři Radim, Dalik a Martin. Lodním provianťákem a pomocnou rukou v kuchyni byl Libor. Kormidelnice Míša s malou pirátkou Julií se staraly o směr naší plavby. No a vše řídil komodor René Lorenzo Ravasco, který zajistil i veškeré přípravy před vyplutím na moře. Čekalo nás spoustu her v lese, v areálu táborové základny, na louce, ale také v klubovnách a na hřištích. Nechyběly scénky, pirátská vystoupení, táboráky, diskotéky, stezka odvahy pro malé a ztraceni na moři pro větší námořníky.

Děti-suchozemské krysy a se snažily dostat na pozici námořníka a dále stoupat v žebříčku hodností výš a výš, což bylo spojeno s plněním úkolů a získáváním kladných bodů v lodním průkazu. Hlavní ale bylo, aby všichni piráti našli ukrytý poklad, který se nacházel na jednom z ostrovů. K tomu jim se svým zázračným kompasem pomáhal známý pirát Jack Sparrow. Všem se to nakonec podařilo, ale jako první doplula na ostrov s pokladem loď bílých pirátů, kterým patří hlavní část pirátského pokladů.

Cela plavba byla samozřejmě zdokumentována a fotky naleznete na Rajčeti: http://osvsd.rajce.idnes.cz/1._den%2C_tabor_2018/ , případně upravte „den např. 10. den%2C tabor 2018“ nebo dejte na Rajčeti jen vyhledat OSVSD v uživatelích a to Vám najde všechna naše alba.

Závěrem mi opět dovolte poděkovat našim partnerům, sponzorům a organizacím, které se podílely (ať už finančně nebo věcnými dary) na chodu tábora. Jedná se o firmy CNC Produkt, RKS Hydraulika a fa Vysekal (viz. sekce Partneři). Děkujeme .

Za kolektiv táborových pracovníků

Renda.dr